keri üles
EsilehtBlogiNippe ja nõuandeidNippe ja nõuandeid trelliga töötamisel vol. 2

Tööriistamaailma uudiskiri

LIITU
Täname, et liitusite Tööriistamaailma uudiskirjaga!
Teata meile
Sul on tööriistauudiseid
või nõuandeid? Anna
neist ka meile teada
info@tooriistamaailm.ee
Turvaline ostukoht Turvaline ostukoht Äripäeva TOP ettevõta 2022

Nippe ja nõuandeid trelliga töötamisel vol. 2

21. oktoober 2015

Nippe ja nõuandeid trelliga töötamisel

Tere kallis Tööriistamaailma lugeja! Kolm-neli kuud tagasi kirjutasime sellest, kuidas pigistada vaieldamatult populaarseimast elektritööriistast, akutrellist, kavalate nippidega maksimum välja, tehes paljud tööd enda jaoks mugavamaks ja meeldivamaks. Püüdluses edasi anda aastatega kogunenud tarkusi, sai kirjutatud artikkel "Nippe ja nõuandeid trelliga töötamisel". Sellest ajast saadik on ajapikku meelde tulnud erinevaid trikke, mis eelmises artiklis kajastamata jäid, seega võib järgnevat ka eelmainitud artikli jätkuks lugeda.

Kasuta märkmepabereid tolmu kogumiseks

Märkmepaber tolmu kogumiseks

Kodus näiteks kipsplaati auku puurides on alati kõige tüütum osa pärast puurimist tolmu kokku pühkimine ja määrdunud osa pesemine. Seda saab aga vältida, kasutades tolmukogujana ühepoolse liimribaga eemaldatavat märkmepaberit! Lihtsalt voldi viimane keskelt kokku, ning kinnita see puuritava augu alla. Kuna kipsitolm on üsna raske, kukub see hoolikalt puurides otse alla paberi peale ilma. Ole aga hoolas! Trelliga täistuuridel puurides lendab paratamatult vähemalt pool tolmust laiali, seega hoia pöörded madalal. Kui märkmepabereid pole käeparast, saab veelgi suurema tolmukoguja teha ka A4 paberist - voldi see lihtsalt pooleks ja kinnita ülevalt teibiga.

 

Papptopsik tolmu kogumiseksKa papptopsik aitab!

Tolmuvabalt seina augu puurimisel aitab ka tavaline papptopsik ning see on isegi veelgi tolmuvabam lahendus, kui märkmepaber! Lihtsalt puuri auk läbi topsiku põhja, aseta see lahtise otsaga vastu seina ja hakka puurima. Kui puurotsik on seina puurimiseks liiga lühike, lõika ka tops lühemaks. Viimasega saab lisaks tolmu kogumisele ka suurepäraselt mõõdetud sügavusega auku puurida. Sellisel juhul saad välja mõõta, kui pikk peab tops olema enne, kui trelli padrun viimase põhja hakkab puudutama. Vastavalt sellele saad topsi lühemaks lõigata, trelli padruni vastu põhja panna ja vaadata, kui palju puurotsik topsi servast välja ulatub.


Värviline teip sügavuse määramiseks

Täpse sügavusega augu puurimiseks kasuta teipi

See on tõenäoliselt kõige tuntum trikk trellide ajaloos: kui pead augu vaid teatud sügavuseni puurima (näiteks 3cm), mõõda puuri otsast sama (3cm) vahemaa ära, ning kinnita tükk teipi puurotsiku külge sinna kohta, kus peaksid puurimise lõpetama. Selleks on tavaliselt parim kasutada isoleerpaela, kuna see on sobiva laiusega, ning ka pöörleva puuri küljes kergesti nähtav.

Puuri ka suuri auke ülitäpselt

Üldiselt on väikeste puurotsikutega lihtsam väga täpselt puurida, kui suurtega. Kui aga peaksid end leidma situatsioonis, kus tahad näiteks seina sisse suuremat auku teha, kinnita trelli külge mõni väiksema diameetriga puur, ning tee sellega n.ö. "juhtauk" ette. Pärast seda saad kasutada suuremat puuri, et juba ette puuritud auku laiendada. Selliselt ei hakka suurem puur mööda puuritavat pinda omavoliliselt "ringi jooksma" ja viimast ära rikkuma.

Paigalda peidetud kinnituskohtadega esemeid kindlustundega

Kui oled kunagi mõnda mitme tahapoole peidetud kinnituskohaga eset, näiteks mõnda pikendusjuhet või millegi hoidjat seina tahtnud kinnitada, tead, et aukude õigesse kohta tegemine nõuab mitu korda mõõtmist, arvutamist ja lõpuks märkimist. Kui aga vajalikud vahendid juhtuvad olemas olema, saad eseme tagaküljest lihtsalt koopiamasina abiga õiges mõõtkavas pildi teha. Pilt kinnita mõnda vähekleepuvat teipi kasutades kohta, kuhu soovid augud puurida, seejärel puuri otse läbi paberi. Sellega säästad nii mõneski situatsioonis hulganisti aega ja närve ning mis peamine, saad olla kindel, et augud tulevad õigesse kohta. 

Koopiamasin tuleb keeruliste aukude puhul appi!

NB! Tööriistamaailm ei võta vastutust eelmainitud nippide turvalisuse eest! Kui suudad kuidagi endale, kellegi teise tervisele või varale meie nõuandeid järgides kahju teha, vastutad tagajärgede eest ise. Kasutagem asju ise tehes ikka ja jälle eestlastele omast kainet mõistust ning kui mõni tööprotsess või lahendus tundub potentsiaalselt ohtlik, jäta see tegemata!

Boschi juhtmevaba akulaadija L-Boxx Bay'le

Juhtmevaba laadimine pole enam juba mõnda aega tulevikutehnoloogia ning on seega kättesaadav kõigile. Siiamaani on probleem olnud aga selles, et... Loe edasi
Moodsas maailmas on tähtsal kohal säästmine. Räägitakse nii raha, aja ja energia säästmisest kui ka keskkonnasäästlikkusest. Seetõttu on arusaadav, et... Loe edasi
Parima teenindusega pank Eestis LHV järelmaks teeb ostmise mugavaks SEB - Eesti suurpank Itella Smartpost - Mugavaim ja kiireim postipakkide saatmine üle Eesti Omniva pakiautomaadid SVEA järelmaks Luminor Pank Swedbank Coop Pank